Facebook - CZ Facebook - IT
IMPAGUARD
nano produkty od výrobce
Česky English Slovensky

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Nanotechnologie

Nanotechnologie

Nanotechnologie je vědní obor zabývající se výzkumem a využitím nanomateriálu. To je materiál, který má aspoň jeden z rozměrů menší než 100 nanometrů, což odpovídá přibližně tisícině tloušťky lidského vlasu. Takový ultratenký materiál má obrovské možnosti v mnoha různých oblastech.

Co je efekt lotosového květu?

V mnoha oborech od stavebnictví až po profesionální úklid se využívá toho, že povrch ošetřený nano nátěrem odolává kapalině tak, že po něm steče, aniž by zanechala jakoukoli stopu. Jde o tzv. efekt lotosového květu. Ten totiž přesně tímto způsobem odolává vodě a výzkumníci se právě touto rostlinou při vývoji nano produktů inspirovali.

Co ještě dokáží nanočástice?

Nanočástice toho ale dokáží mnohem víc. Například při výrobě renovací je důležitá schopnost nanočástic pronikat pod povrch, u dalších produktů je zase zásadní to, že umí měnit fyzikální a chemické vlastnosti objektů.

Jak vám nanotechnologie pomohou?

Nejdůležitější ale je, co konkrétně vám nano technologie přinesou. Podívejte se, co všechno umí naše nano čističe, odstraňovače, nátěry, neutralizátory pachu, protiskluzy a nano kosmetika.