Česky English Slovensky

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nanoprodukty > Odstraňovače mechu, čističe a ochrany fasád a střech

Odstraňovače mechu, čističe a ochrany fasád a střech

Hledáte bezpečné, ekologické produkty, kterými vyčistit fasádu či střechu a kterými fasádu či střechu následně ochránit před škodlivými vlivy, abyste prodloužili jejich životnost? Tak to jste zde správně! Abychom Vám výběr produktů usnadnili, něco jsme pro Vás o základním přehledu našich čistících produktů dle druhu znečištění a následných ochranách připravili. Stačí, když se podíváte níže pod rozdělení produktů.


Krásná fasáda a střecha

Máte nový dům nebo jste právě dokončili jeho rekonstrukci? Vypadá nádherně, že?

Čistá, nepoškozená fasáda domům prostě sluší a je zdaleka viditelnou vizitkou vlastníka. Jenže na její krásu si už brousí zuby celé armády nečistot – poletující prach, odstřikující bláto, smog, mastnota z kouře od sousedů, povrch se chystají kolonizovat i zprvu nenápadné řasy, mechy, lišejníky a sinice, pozadu nezůstanou pavouci se svými pavučinami a na noční akci se připravují sprejeři. V neposlední řadě je velkým strašákem prosakující dešťová voda, kdy se vytváří živná půda pro plísně. Pokud se vlhkost dostane dovnitř, máte i uvnitř zaděláno na plesnivé skvrny a nezdravé bydlení. Ubráníte fasádu čistou podle svých představ nebo ji odevzdáte špíně?

 

Naše firma HF SERVIS je výrobcem pokročilých produktů značky IMPAGUARD. Ty pomohou s ochranou i vyčištěním povrchů fasády, aby uchovaly její krásu a hodnotu. Nezanedbatelným prodloužením životnosti ušetří produkty IMPAGUARD peníze na obnovu fasády. Produkty značky IMPAGUARD jsou určeny pro profesionální, tak i pro hobby použití – kompletní vyčištění a ochranu povrchů lze svěřit odborné firmě, zatímco kutilové mohou čištění i aplikaci ochrany provést sami.

Pro zbrusu novou fasádu doporučujeme aplikovat ochranné přípravky. Působí jako dlouhodobá prevence znečištění a významně oddálí stárnutí fasády. Hledáte ochranu na klasickou, paropropustnou barvenou nebo probarvenou tenkostěnnou či silnostěnnou omítku? Řešením je náš přípravek Impaguard PAR. Ani odolnost silikátových a silikonových omítek není nekonečná. Zde doporučujeme náš přípravek Impaguard SIL. Oba produkty ochrání fasádu před nečistotami, UV zářením, atmosférickými vlivy a vodou. Nebudete se muset bát, že do Vaší fasády pronikne vlhkost a s ní plísně a řasy, které vytváří zelený nebo černý povlak. 

Navíc ochráníte svoji fasádu před vznikem prasklinek a následným odlupováním. Tato investice se Vám vyplatí, sníží náklady na údržbu fasády, výrazně prodlouží její životnost a zvýší hodnotu nemovitosti. Bonusem je, že oba přípravky jsou absolutně bezpečné, bez CLP symbolů.


Pro starší, již zašlou fasádu, kterou znečistil prach, smog, bláto či mastnota, je ideální čistič Impaguard 255, v koncentrátu. Odstraní veškeré uvedené nečistoty z libovolného typu fasády, nezastaví se ani před skvrnami od oleje. Biologické znečištění, častý postrach majitelů budov, je doménou bezpečného produktu IG 201, který je nejen vysoce účinný, ale navíc neobsahuje chlor, který je škodlivý pro lidské zdraví i životní prostředí. Nezastaví se před žádným bio znečištěním a na rozdíl od chloru nemění a nepoškozuje barvy – po jeho aplikaci fasáda znatelně omládne. Jako sanaci a prevenci proti  mechům, řasám, sinicím, lišejníkům a plísním doporučujeme produkt D 401, který dokáže ochránit povrch před dalším biologickým znečištěním ve spojení s našimi ochranami až na dobu 15 let. 


Nežádoucí vlhkost samotných zdí může způsobovat bílé skvrny na povrchu fasád, tzv. výkvěty (sanytr). Na tmavších a barevných fasádách několik světlých skvrn zcela zkazí celkový dojem. Nápravu je vhodné zahájit obnovou vodorovných izolací. Pak přichází čas pro dvojici čističů Impaguard 310 nebo silnější Impaguard 380, které bílé skvrny odstraní.

Určitě hned po vyčištění fasády ale povrch ochraňte produkty Impaguard PAR nebo SIL, protože opakované časté mytí se neobejde bez poškození povrchové vrstvy fasády a to určitě nechcete. Díky těmto ochranám bude Vaše fasáda dlouhodobě čistá, Vám odpadne nutnost pravidelného čištění a tím ušetříte čas i peníze.

 

Máte sice krásnou fasádu, ale chtěli byste jí ještě přidat tepelně izolační vlastnosti jednoduchým nátěrem a snížit tak náklady na vytápění? 

Náš produkt Impaguard 340 díky hydrofobní impregnaci povrchu snižuje absorpci vody nejméně o 80%, čímž udržuje tepelně izolační vlastnosti stěny na vysoké úrovni. Má tak vyšší schopnost naakumulovat teplo a dochází až k 40% snížení energetického zatížení. Bonusem je, že poskytuje navíc ochranu proti graffiti, tagům, znečištění, biofilmu, oleji, vodě a UV záření. Poskytuje tak kompletní ochranu vašemu domu. 

 

Nejen fasáda, ale i Vaše střecha, jako nejdůležitější část domu, potřebuje Vaši péči. Chcete zabránit poškození střechy? Chcete, aby Vaše střecha vypadala opět jako nová? BIO znečištění nejenže působí nevzhledně, ale hlavně poškozuje povrch střešní krytiny. Do domu pak může začít zatékat. Náš produkt Impaguard D201 vyčistí biofilm a produkt D401 povrch ochrání před dalším biologickým znečištěním. Je ideální na tašky, břidlice, beton, cementovláknité, plechové, glazované i neglazované povrchy. Další produkt Impaguard 255 si kromě bio znečištění poradí i se znečištěním od exhalací a mastnotou.

 

Máte střechu vyčištěnou nebo zbrusu novou a chcete ji ochránit, abyste předešli poškození střechy nebo neustálému čištění? I na toto máme řešení v podobě Impaguard ochran na různé typy střešních krytin. Tyto ochrany ochrání Vaši střechu před znečištěním, vodou, UV zářením a atmosférickými vlivy, poskytnou jí krásný vzhled po dlouhou dobu, prodlouží její životnost a samozřejmě zvýší hodnotu celé nemovitosti.